ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14413254
*
nr 1441 3254
Spegel
rokokostil, 118x53 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:44:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 08:47:30
1
300 kr
10/1 18:10:31
2
400 kr
10/1 18:16:43
3
400 kr
10/1 18:16:43
2
400 kr (Budbetjänt)
10/1 18:16:48
3
450 kr
10/1 18:19:19
2
700 kr
10/1 18:23:51
1
600 kr
10/1 18:23:51
2
700 kr (Budbetjänt)
10/1 19:39:03
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1441 3254
Spegel
rokokostil, 118x53 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 08:47:30 | 1 | 300 kr |
10/1 18:10:31 | 2 | 400 kr |
10/1 18:16:43 | 3 | 400 kr |
10/1 18:16:43 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
10/1 18:16:48 | 3 | 450 kr |
10/1 18:19:19 | 2 | 700 kr |
10/1 18:23:51 | 1 | 600 kr |
10/1 18:23:51 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
10/1 19:39:03 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14